• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

MAGAMISKOTID

Olgu telk nii hea kui tahes, ilma magamiskotita võib selles ikkagi külm hakata. Magamiskottide hindamisel on olulised selle soojapidavus ning jalgsimatka puhul kindlasti ka kergus. Sünteetilise täidisega magamiskoti kaal on 2,2 kuni 2,6 kg, sulekotil aga kõigest 1,5 kg.

Magamiskoti soojapidavusel räägitakse kolmest temperatuurist, mis on ka tootele märgitud

 • Esimene number- ekstreemtemperatuur- see on madalaim temperatuur, mille juures keskmine inimene saab veel antud magamiskotti kasutada ilma külmetamata, kuid kindlasti ei saa ka mõnusalt magada.

Ekstreemtase on info kasutajate jaoks, kes tunnevad hästi oma isiklikku vastupanuvõimet madalatele temperatuuridele.

 • Teine ja kolmas number- vastavalt äärmine mugavustemperatuur (Limited Comfort) ja mugavustemperatuur (Comfort). Nende vahele jääbki mugavustasand – temperatuurivahemik, kus keskmine kasutaja saab magada ilma külmatundeta.

Muidugi on need väärtused määratud tingimusel, et magamiskotti kasutatakse suletud ruumis (näit. telk), maast isoleerival matil (näit. "Z- Rest" ) ja seljas on kerge spordipesu. Aluseks on võetud statistiliselt keskmine inimene. Igal konkreetsel juhul tuleb arvestada ka kasutaja mõõtmeid, kaalu, karastatust, nahaaluse rasvkoe paksust ja isegi sugu.

Kui pakendil on vaid üks kraadinumber, siis on see alati ekstreemtemperatuur, millele umbes 10 kraadi lisades saab keskmise mugavustemperatuuri. Kui aga temperatuuritähis üldse puudub, siis järelikult on magamiskott mõeldud kasutamiseks siseruumides ja mitte madalamal, kui toatemperatuuril.

Matkaässad soovitavad valida vajadusest pigem soojema lähtudes mugavustemperatuurist, pikema, krae ja kapuutsiga magamiskoti. Vutlaril on soovitatavad pingutusrihmad, mis teevad pakkimise mitu korda lihtsamaks.

Magamiskotile annab soojuse õhk, mis täidise sisse mahub – täidiseid on aga erinevaid. Põhiliselt kasutatakse magamiskottides kas sulgi või sünteetilisi materjale. Viimastest tasuks vältida magamiskotte, mille peal on täidisena märgitud lakooniliselt: polüester. Selliste kottide soojapidavus võib juba ühe üle talve rullisolekus säilitamisega olematuks kahaneda – täidis vajub kokku ega taastu enam. Eelistada tasuks mõnda järgmistest materjalidest: Polarguard 3D, DuPont Thermolite Extra, DuPont Quallofil, Quallofil 7 jt.

Sulekottide eeliseks on nende väike kaal ja hea isolatsioonivõime, kuid paraku kardavad need rohkem niiskust.?

 

Kallim magamiskott või odavam analoog?

Kaasaegsetes ja kallimates magamiskottides on kasutusel materjalid, mis on välja töötatud ja toodetud teaduse ja tehnoloogia viimaste saavutuste abil.
Õigustatud küsimus: "Milleks mulle neid häid ja kalleid materjale vaja on?!"

 • Usutavasti Te soovite, et võimalikult väikese kaalu ja mõõtmete juures oleks teie magamiskott ikkagi soe, mugav, hingav, vastupidav ja ka pikaealine- ühesõnaga vastab Teie kõikidele soovidele. Lisaks veel maksimaalne tarbimisväärtus ja funktsionaalsus.
 • Kaasaegsete kvaliteetmagamiskottide tootjate (Eestis teiste hulgas näiteks Ferrino , Camp, Coleman) toodangus kasutatavad parimad mikrofiibertäidised on tugeva kujumäluga, st. et ka pärast pikaajalist hoidmist kokkusurutuna taastavad kiud oma esialgse kuju, ei vaju kokku ja säilitavad seega väga kaua oma kohevuse ja õhulisuse, mis just ongi vajalik parimaks soojusisolatsiooniks.
 • Isegi kõige lihtsamatel Ferrino matkamagamiskottidel on välismaterjalina kasutatud Ripstop tehnoloogiaga valmistatud kangaid. Nimelt on riidesse ruudustikuna sisse kootud jämedamat niiti, mis kanga vigastuste korral ei lase rebendil levida.
 • Märgumise vältimiseks on parimatel sünteetilistel täidistel kiud kaetud üliõhukese silikoonist kaitsekihiga. Silikoonikiht väldib ka täidise määrdumise, st. te ei pea magamiskotti nii sageli pesema.
 • Ja lõpuks, mis kõige olulisem: vaadates uuemate, kergemate, soojemate, kuid ka kallimate isolatsioonivillade kiudude ristlõiget mikroskoobi all, näeme veel mitmeid õhutorukesi- õõnsusi (sõltuvalt kiust ja tootjaist 4- 7). Kuna need sisemised vaheseinad annavad kiududele tugevuse ja elastsuse (eriti hea kujumälu- kiud taastavad pärast surve kadumist oma endise kuju ja mahu) on sellistest mikrokiududest magamiskottide täidised tuntavalt soojemad, õhemad ja kergemad väliselt sarnastest tavalistest ja odavatest (ilma siseõõnsuste või vaheseinteta) kiududest, mis leiutati juba kümneid aastaid tagasi. Seega võrreldes paksuselt või kaaluliselt võrdseid kihte ja koguseid odavate magamiskottide ja kallimate kottide kaasaegseid täidiseid, kogeme katsetades, et viimased on mitte ainult tunduvalt soojemad, vaid ka mahult- kaalult õhemad- kergemad.

Ferrino kasutab vähemalt 4 kanalilisi täidisfiibreid ka oma kõige odavamates kottides.


Kokkuvõtvalt, tehes valikut kallima ja odavama magamiskoti vahel ning, kui otsustate soetada kallima, kuid tuntud tootja poolt kaasaegsetest materjalidest valmistatud toote, saate samade soojusnäitajate juures tuntavalt turvalisema, kergema, pakitult väiksema, pikaealisema ja funktsionaalsema magamiskoti.
Ja ärge siis unustage, et kotti tuleb valida alati just mugavustasandi järgi ning valige alati veidi soojem kott, kui Teile hetkel näib vaja minevat.

Paljud tootjad ei tee oma magamiskottidele teste ja see võimaldab ka tootearenduse arvelt hinda madalamal hoida. Kõikidesse selliste odavate magamiskottide kohta antud temperatuurinäitajatesse tuleb suhtuda ettevaatusega, sest suure tõenäosusega ei ole need testide tulemus, vaid sarnasuse põhjal tuletatud või lausa laest võetud arvud.
Sellist trikki harrastavad tavaliselt nii odava kui ka keskpärase matkavarustuse tootjad. Ka mitmed eesti firmad lasevad kaug-idas valmistada odavatest materjalidest väga lihtsaid ja vähekvaliteetseid seljakotte, telke ja magamiskotte, kulutamata ei seal ega siin kroonigi testideks, kvaliteedikontrolliks ja arendustööks.

Kokkuvõttes, kui Te vajate magamiskotti vaid mõnedeks suvisteks väljasõiduks shaslõkipiknikule, võite kerge südamega osta suvalise odava magamiskoti. Kui Te aga käite sageli matkamas, teete seda ka sügisel või talvel, on arukas ja kokkuhoidlikum kulutada kohe esimesel korral rohkem raha ja osta kallim ja kvaliteetsem magamiskott, mis on soojem, kergem, väiksem ning palju pikaealisem, kui samade temperatuurinäitajatega odav analoog.

 

Kas valida sulgtäidisega või sünteetilise täidisega magamiskott? 

See on probleem, mille lahendamiseks peate teadma, kus ja millistes kliimatingimustes te enamasti oma kotti kasutama hakkate.
Mis üldse annab magamiskotile soojuse? Selleks on õhk, mis on parim soojusisolaator pärast vaakumit! Soojusisolatsiooniefekt tekib tänu sellele, et vastavalt täidisest, kas udusulgede ja mikrokiudude vahele jääb hulgaliselt õhku. Mida rohkem õhku suudab sisaldada magamiskoti täidis (sulgede või udusulgede ja fiiberkiudude vahele, mikrofiibertäidise puhul ka imepeenikeste torukeste sisse), seda soojem magamiskott on.

Heade udusulgkottide eeliseks on nende väike kaal, väga hea soojusisolatsioonivõime, kiire kuivamine (juhul kui on ikka kvaliteetsulgedega tegemist), pikk kasutusaeg (kvaliteetsetel pardi udusulgedel kuni 10 aastat).
Millised udusuled on head? Loe juba edasi lehekülje lõpust.

Hea sulgkott on aga soe ja hea siis, kui suled on kuivad. Probleemiks on, et märgunud või pidevast suurest õhuniiskusest niiskunud udusulgede maht väheneb ja sellega koos kaotab udusulekott osa oma soojusisolatsioonivõimest. Ka öösel telgis väljahingatav hingeõhk sisaldab palju niiskust, mis kondeenseerub telgilakke ja osaliselt ka magamiskotti, kui ventilatsioon telgis on minimiseeritud soojuse hoidmise nimel.
Spetsialistid soovitavad sulgkotti kasutada kuivemas kliimas ja mitte mööda lasta ühtegi võimalust koti kuivatamiseks tuule või päikese käes- mine tea, millal jälle saab. Juhtivad magamiskottide tootjad soovitavad madalates mägedes (meie huvisfääris Alpid, Tatrad ja Kaukaasia) matkajatele just niiske kliima tõttu eelistada sünteetilise täidisega magamiskotte.
Kaasaegsete parimate sünteetilise täidisega magamiskottide plussideks on niiskuse mitteimenduvus, kiire kuivamine, täidised ei määrdu kergesti ega nõua seetõttu ka nii sageli pesu (soovitame võimalusel siiski kasutada magamiskoti siselina).

Magamiskotti ostes (kui tahate sünt. täidisega kotti) oleks aga veel üks nõuanne. Kui vajate pikaealist kotti- pöörake tähelepanu, milline materjal on magamiskoti täidiseks. Kui sildil on mainitud lihtsalt polüester (Polyester) või Hollowfiber või kui pole üldse täidist märgitud, on tegu iganenud täidisega, mis niiskub kergesti, hiljemalt paari aastaga kaotab oma mahu (kui hoiate magamiskotti kokkukeeratuna) ja seega väheneb väga oluliselt ka koti soojusisolatsioonivõime.
Samuti on viimastel aastatel muutunud maailma juhtivate magamiskotitootjate suhtumine varem laialt ka magamiskottides kasutatud nimekasse ja juba üle paarikümne aasta vana Thinsulate täidisvilla- muidu isolatsiooniomaduste poolest hea täidis kaotab kokkusurutuna hoides oma mahu samuti hiljemalt paari aastaga (oma ülipeente kiudude tõttu on see halva kujumäluga) ja kergesti niiskudes (liiga hügroskoopne) kleepub totaalselt kokku, kaotades igasuguse mahulisuse ja termoisolatsioonivõime (katsetega ja praktikas kontrollitud). Just sel põhjusel ei kasuta oma klientidest ja kaubamärgist lugupidavad tootjad Thinsulate enam magamiskottide täidisena.

Kõikides Ferrino magamiskottides on täidisteks juba ainult parimad ja kaaseagsemad mikrokiudvillad - SETA, Fiber H4, Fiber HTF, Fiber HTF Compact; HTF Performance, maailmakuulsad Du Pont® täidised nagu Hollofil II, Quallofil, Thermolite PLUS, Thermolite EXTREME ning sünteetiliste täidiste lipulaev POLARGUARD 3D (kuni 2004 aastani k.a.).
Isegi kõige lihtsamais ja odavamais Ferrino magamiskottides on kasutusel juba 4 sisekanaliga kaasaegsed Fiber H4 kiud.
Ferrino magamiskottide sünteetiliste täidiste headeks omadusteks on veel kujumälu (ei karda pikaajalist hoidmist kokkusurutuna, sest uuemad kiud on enamasti jämedamad, tugevamad ja elastsemad)); veehülgavus (null- hügroskoopsus ja parimad villad on töödeldud ka silikooniga (Du Ponti täidisvillad), udusulgedele lähedane soojusisolatsioonivõime, mis on saavutatud kaasaegsete kõrgtehnoloogiate juurutamisel mikrofiiberkiudude tootmises (juuksekarvast kümneid kordi peenemate kiudude sees on veel omakorda vaheseintega eraldatud (elastsus, kujumälu) 4 kuni 7 õhukanalit; erinevat tüüpi fiiberkiudude koos kasutamine; kiudude erinevad punumis- ja kudumisviisid). Ja ka kaalu poolest ei jää sünteetilise täidisega magamiskotid enam väga palju alla udusulekottidele.

Ühesõnaga kvaliteetsete ja kaasaegsete sünteetiliste täidistega magamiskottide omadused on juba vägagi lähedased heade ja kvaliteetsete udusulekottide omadustele ning parimad neist isegi edestavad sulekotte mõne kasutajale olulise näitaja poolest.

 

Ferrino magamiskottide täidised. 

Magamiskottide erinevad soojusisolatsiooniomadused saadakse kasutades erinevaid täidismaterjale ja muutes nende kihtide arvu.
Sulgtäidisega magamiskotid sisaldavad kvaliteetseid, ideaalselt soojust isoleerivaid ja vetthülgavaid pardi või hane udusulgi ning tähistatakse sümbolitega Extradown või Down. Udusulgede ja sulgede suhe on väljendatud suhtarvuga näiteks 80/20 - st. täidis sisaldab 80% udusulgi ja 20% sulgi (mitte rootsudega).
Ferrino sulgmagamiskoti etiketil on alati ka mingi arv sõna CUIN (mujal kasutatakse ka terminit FP- Fill Power) ees.

Mida see tähendab? Mida suurem CUIN arv, seda kvaliteetsemad udusuled.

 • Standardtehnoloogiaga määratakse udulgede kvaliteet nii- 31,1 gr (1 unts) kasutatavaid sulgi surutakse 284 mm diameetriga klaassilindrisse 94,25 gr. raskuse alla. Pärast 72 h möödumist eemaldatakse raskus ja mõõdetakse ära ruumala kuuptollides, mille täidavad survest vabanenud suled. Maksimaalselt õhulistel ja eriti kvaliteetsetel sulgedel küünib see arv teoreetiliselt kuni 800- ni. Ferrino kasutab oma sulgmagamiskottides udusulgi CUIN 400 kuni 700.

2 rusikareeglit magamiskotis olevate sulgede kvaliteedi määramiseks kaupluses:

 • niiskes keskkonnas kaua seistes (ladudes, transpordi ajal) lähevad suled kopitama. Nuusutage magamiskotti- kui ebameeldivat lõhna ei tunne, siis on OK.
 • haarake koti erinevatest kohtadest võimalikult rohkem sulgi pihku ja suruge tugevalt rusikasse. Kvaliteetsete sulgede korral ei tunne te, et ükski suleroots pihku torgiks, sest jämedaid rootse heades sulgedes olla ei tohi- nad ronivad läbi magamiskoti ja hakkavad teid ka magades torkima.

Juba 2002. aastal tegi Ferrino suure sammu edasi magamiskottide kasutusmugavuse ja kvaliteedi tõstmisel – ka odavaimatel sünteetilise täidisega mudelitel on kasutatud vaid uusi, soojemaid ja kergemaid kui varem, Fibre HTF täidiseid, tänu millele on saavutatud magamiskoti väiksem kaal ja mõõtmed samade soojusisolatsiooniomaduste juures, säilitades ja isegi alandades hinnataset (ka 2005 aastal).

Sünteetilise täidisega magamiskottides kasutatakse kaasaegse teaduse ja kõrgtehnoloogia abil välja töötatud ja valmistatud parimaid paljukanalilisi mikrofiiberkiududest soojusisolatsioonimaterjale nagu Fibre H4, Fibre HTF ja selle variante Fibre HTF Compact ning Fibre HTF Performance, maailmakuulsaid Du Pont'i täidiseid Hollofil II, Thermolite PLUS, Thermolite EXTREME, Quallofil- Du Pont ja sulgedele peaaegu mitte alla jäävat POLARGUARD 3D. 2004 a. mõnedel mudelitel on kasutatud täidiseks ka ja uudset täidist SETA (siidile lähedane mikrokiud).

Erinevate magamisottide erinevad soojusisolatsiooniomadused saadakse kasutades erinevaid täidismaterjale ja muutes nende kihtide arvu. Headel kottidel pannakse tavaliselt selja alla paksem kiht täidist kui ülemisele küljele.

Fibre H4
Õhuline kõrgetasemeline fiiberkiust isolatsioonimaterjal. Kiudude omapära seisneb selles, et kui vaadata ühe kiu ristlõiget mikroskoobi all, näeme tema sees veel 4 õõnsat kanalit. Kanalid täidavad kiudu kogu kiu pikkuses. See tähendab, et iga kiu sees on peidus õhk, mis annabki lisaks soojusisolatsiooniefekti. Pehme, kokkusurutav, niiskuskindel, kerge pesta ja kuivatada.

Fibre HTF
High Thermal Fiber – uus väikese tihedusega polüesterkiust isolatsioonimaterjal, Fibre H4 analoog, kuid palju kergem ja õhulisem. Pikaealine ja vastupidav, kujundatud ja projekteeritud spetsiaalselt pehmeks ja soojaks magamiskotitäidiseks. Kergelt pestav ja kuivatatav, lõhnatu, ei sisalda mingeid keemilisi lisandeid ega allergeene.

Fibre HTF Compact
Compact High Thermal Fiber – uus täiuslik polüesterkiudtäidis magamiskottidele, kus kõrge vastupidavus ja pikaealisus on kombineeritud maksimaalse kergusega. Eriti kerge ja kompaktne kolme erineva kiu segu, projekteeritud ja disainitud säilitama oma originaalkuju. See tähendab, et ka pärast pikaaegset kokkusurutud olekut omandab magamiskotitäidis pärast füüsilse surve lõppemist oma esialgse kuju, pehmuse ja esialgse kõrge soojusmahutavuse. Kergelt pestav ja kuivatatav, lõhnatu, ei sisalda mingeid keemilisi lisandeid ega allergeene.

Fibre HTF Perfomance
Perfomance High Thermal Fiber – uus kõrge soojusmahutavusega polüesterkiudtäidis, kus on olemas kõik Fibre HTF Compacti head omadused. Lisaks tagab kõrge soojusisolatsioonivõime kiudude sisemusse, mitmesse omavahel seintega eraldatud õõnsustesse suletud õhk. See on spetsiaalse põimimismeetodiga kootud kombinatsioon kahest erinevast fiiberkiust. Parima kvaliteediga isolatsioonimaterjal, disainitud spetsiaalselt eriti karmidele klimaatilistele tingimustele. Kergelt pestav ja kuivatatav, lõhnatu, ei sisalda mingeid keemilisi lisandeid ega allergeene.

Hollofil II Du Pont
Silikooniga kaetud 100% Dacron polüesterfiiberkiust füüsiliselt väga vastupidav õhuline soojusisolatsioonimaterjal. Selle materjali omadused on veidi paremad, kui Fibre H4 ja HTF. Väga efektiivne materjal soojukao piiramiseks ja silikoon teeb materjali veel ka eriti vetthülgavaks (soojusisolatsiooniefekt säilib ka niiskuses) ning raskesti määrduvaks. Täidis on ka kuivalt puhastatav ja ei sisalda allergeene.

Quallofil Du Pont
Kõrgendatud soojusisolatsiooniomadustega ja pehmem 6 kanaliline mikrofiiberkiud. Säilitab oma soojuslikud omadused ka niiskena ja kuivab 3 korda kiiremini, kui udusulg. Masinpestav ja trummelkuivatatav, lõhnatu, ei sisalda mingeid keemilisi lisandeid ega allergeene.

Thermolite PLUS DuPont
Üks soojemaid olemasolevaid isolatsioonimaterjale. Selle täidise kiudude omapära seisneb selles, et kui vaadata ühe kiu ristlõiget mikroskoobi all, näeme tema sees tervelt 7 õõnsat kanalit. Kanalid täidavad kiudu kogu kiu pikkuses. See tähendab, et kõigi 7 kiu sees on peidus õhk ja kiudude erilisele põimimismeetodile saadaksegi eriti hea soojusisolatsiooniefekt, mis säilib ka niiskuses, kuna kiud on silikooniga kaetud. Samuti pehme, väga painduv ja vastupidav. Talub nii masinpesu kui ka kuivpuhastust. Ei sisalda allergeene.

Thermolite EXTREME DuPont
Materjal, mis koosneb parimate 7 kanaliliste silikoniseeritud erineva jämedusega fiiberkiudude spetsiaalse põimimismeetodi tulemusel saadud segust. Need omadused garanteerivad väga hea soojusisolatsiooni ka kokkusurutult ja niiskena. Samuti pehme, väga painduv ja vastupidav. Talub nii masin- ja kuivpuhastust kui ka trummelkuivatust. Ei sisalda allergeene.

SETA
Uus, kerge ja soe ning hästi hingav siidkiul baseeruv mikrokiud. Eriti otstarbekas kasutada niiskes kliimas, sest materjal ei ima üldse niiskust. Ferrino kasutab seda kiudu kahes sulgkotis, et kompenseerida sulgede niiskusimavust. Antibakteriaalse töötlusega. Masinpestav. Keskonnasõbralik, korduvkasutatav kiud.

Polarguard 3D
See on hetkel parim maailmaturul olemasolev isolatsioonimaterjal magamiskottidele. Kõigi näitajate poolest parimatele udusulgedele juba üsna kuklasse hingamas ja mõne näitaja poolest isegi juba parem.
Vastupidavaim ja pehme, väga pikkadest ning ülipeenikestest kolmnurkse ristlõikega fiiberkiud, annavad homogeense ja ühtlase täidise, mille omadused ei muutu ka aastate pärast. Selle õõneskiu keemiline koostis ja molekulstruktuur tagab, et Polarquard 3D ei vaju mahuliselt kokku ka aastaatepikkuse kasutamise, kompressioonkotis hoidmise, pesemise ja kuivatamise tagajärjel. Kiud taastavad igal juhul oma algse kuju. Kiu vastupidavus, pikaealisus ja veehülgavus on võrratu. Talub nii masinpesu kui ka kuivpuhastust. Ei sisalda allergeene. 

 

Märksõnad Ferrino magamiskottide etikettidel ja kataloogis. 

Shell – väline materjal

Liner – sisemine materjal

Nylon (Polyester) Ripstop – "Ripstop" kudumistehnoloogiaga rebenemiskindlaks muudetud kerged ja hingavad eritüübilised sünteetilised kangad. Kangasse on ruudustikuna sisse kootud jämedam niit, mis takistab rebendi levimist.

Offset seams – vältimaks soojuskadusid ei ole magamiskoti välimine ja sisemine kiht omavahel õmblustega kuskil otseselt ühendatud.

W.T.S. System (Welded seams) - välised õmblused on teostatud mitte niidiga õmmelduna, vaid keevitatuna, et vähendada kaalu ja hoida ära ududsulgede kadu õmbluste kaudu.

Padded zip baffle – täidisega riba eraldab tõmbluku magamiskoti sisemusest, välistamaks soojuskadusid ja ei lase külmal lukul vastu keha puutuda.

(Double) Anti- snag tape – Lint (või 2 linti) tõmbluku servas lihtsustab luku sulgemist ja väldib riide luku vahele sattumist.

Padded heat collar – täidisega, kokkutõmmatav krae võimaldab sulgeda koti pea ja õlgade vahelt, vältimaks soojuskadusid kapuutsi näoavause kaudu .

Cold protection hood – soojuskadude vähendamiseks täiustatud kujuga kapuuts.

C.B.S. System - täiendav tõmblukk kookonkottide jalaosas, mis võimaldab paremat termoregulatsiooni ja vajadusel avada ka kookonkott tekiks.

"One Touch" fast zipper (closing system) – võimaldab seestpoolt sulgeda või avada kiirelt ja ühe käega nii kapuutsi kui ka sisemist kraed.

Mesh Pocket – seespoolt lihtsalt avatav- suletav sisetasku väikeste esemete jaoks

Non- slip bands – lai, kummitäppidega kaetud, koti alla õmmeldud riba, takistamaks magamiskoti libisemist magades libedal või kaldpinnal.

Foot box ( Pile insert in the foot area ) – magamiskoti põhjas on kergelt jalgade kuju järgiv kott, mis on kaetud Polarlite fliisiga või siidiga, suurendamaks magamiskoti soojendusvõimet ja mugavust eelkõige naistele mõeldud mudelitel ( Quasar Lady, Nadir Lady, H.L. Micro Natural Lady).

Matchable – võimalus ühendada kaks sama tüüpi kotti (üks vasak-, teine parempoolse lukuga) kahes suunas liikuvate ja lahtivõetavate tõmblukkude abil, saamaks kahte inimest mahutavat magamiskotti. Võimalik soojades oludes hoida lukk jalgade poolt avatuna.

Compatibility with H.L. Lining – spetsiaalselt disainitud võimaldamaks kasutada põhimagamiskoti sees kerget ja kompaktset lisamagamiskotti H.L. Lining saamaks eriti ekstreemsetes ilmastikutingimustes veelgi paremat soojusisolatsiiooni ning mugavust.

Compression sack – magamiskottide kokkusurumiseks kompressioonirihmadega varustatud spetsiaalne pakkekott.

Watertight bag - veekindel ja mehhaaniliselt tugev PVC- ga kaetud nailonist pakkekott magamiskotile (Nadir 300 SQ ja Lite).

Extender System – Ferrino eksklusiivne patent- lisatõmblukuga ja õhema täidisega riba, mis tagab täiendava mugavuse, andes vajaduse korral kotile juurde laiust ja võimaldab paindlikumalt reguleerida soojusvahetust.

Reflective tapes – kitsad helkurribad külgedel, Nadir seeria kottidel.

 

Ferrino magamiskottides kasutatavad muud materjalid. 

POLYESTER MICRO 317T 20D Mini Ripstop - Üks parimaid materjale magamiskottide materjalide hulgas- väga sitke, sulekindel, hingav, üliõhuke (20 DEN) ja kerge- 35 g/m2

AIR NETTM:: NYLON RIPSTOP 325 T - samuti sulekindel, väga sitke, üliõhuke (15 DEN) ja hetkel kergeim 27 g/m2turul saada olev sulekindel materjal.

NYLON 338T 33D - materjalis on ühendatud maksimaalne kergus suurepärase hingavuse ja heade mehhaanilise tugevusega. Sulekindel.

PERTEX – tehnoloogiliselt kõige uudseim magamiskotimaterjal tänapäeval. Ta on väga kerge (46 g/ m²) ja spetsiaalne valmistamistehnoloogia tagab hea hingavuse, suurepärase vastupidavuse ja tiheduse abrasiivsetele tolmuosakestele. Aga seda suurt tihedust ei saa ega tohikski aga tõlgendada veekindluse tõestusena vaid vetthülgavusena.

POLYESTER 292T / POLYESTER 310T 40D RIPSTOP TEFLON – spetsiaalne ülikerge, hingav, udusulgede läbimist ennetav. Garanteeritult suurepärane UV kiirguse kindlus.Tefloni ja uudse fluoriidsüsiniktehnoloogiaga lõpptöötluse abil on loodud ümber kangakiudude molekulaarne barjäär, mis muudab kanga vett- ja porihülgavaks. Kõrge vastupidavus korduvale pesemisele. Kuivatamine ja triikimine ainult suurendab kanga vastupidavust.

POLYESTER 292T 40D - spetsiaalne ülikerge, hingav, sulekindel materjal. Garanteeritult suurepärane UV kiirguse kindlus.

NYLON 240T 40D RIPSTOP – ülikergekaaluline ja hingav kangas. Ripstop tehnoloogia garanteerib hea rebenemiskinduse- kangasse on ruudustikuna sisse kootud jämedam niit, mis takistab rebendi levimist.

POLYESTER 210 T 70D RIPSTOP – polüesterkiu kasutamine tagab suurepärase UV kiirgusele vastupanuvõime ja samal ajal muudab Ripstop konstruktsioon selle vatupidavaks rebenemise suhtes.

NYLON 260T 40D – mehhaaniliselt eriti vastupidav kangas, milles kombineeruvad ka ülikergus ja hingavus. See kangas, eriti hinnatuna oma pehmuse poolest, on suurepärane valik magamiskoti sisematerjalina.

NYLON 210T 70D RIPSTOP – väga tiheda struktuuriga tugev kangas sobib eriti sulgmagamiskottide materjaliks, kuna ei lase sulgi läbi.

NYLON 190T RIPSTOP – kõige rohkem kasutatav materjal sünteetiliste magamiskottide juures. Keskmise kaaluga kangas kombineeruvad head mehhaanilised ja vastupidavuslikud tunnusjooned.

35% cotton/ 65% polyester - tunnustatud sisematerjal oma klassikalises headuses. Sulekindel.

 

Matkaja nipid

Juhul, kui on vaja telgis mööda saata näiteks ootamatu öökülmaga öö, siis aitab magamiskotile jope pealeviskamine see öö magades mööda saata.

Pea kaudu väljub 20 protsenti kehasoojusest, väljas magades on vaja kasutada kapuutsiga magamiskotte. ?Magamiskoti valikul lähtu pigem mugavustemperatuurist kui ekstreemtemperatuurist.

Pea meeles, et temperatuuritaluvus ja sooja/külmatunne on individuaalne.
Soojem on magada, kui paned külje alla teisegi alusmati (piisab ka õlgadest puusani).

Soojem on magada, kui ostad juurde/õmbled ise bivikoti või fliisist sisekoti.
Külma isoleerivad matkamatid on ühelt poolt kaetud fooliumikihiga.