PARIMAD RIIETE MATERJALID PÄEVAKS LOODUSEGA

PARIMAD RIIETE MATERJALID PÄEVAKS LOODUSEGA

Me kõik teame kui tähtsad on riided kui minnakse välja loodusesse matkama või niisama kõndima. Riietele pannakse väga suurt rõhku, soojad kampsunid, pikad püksid, pusad ning joped, vähem pannakse aga rõhku materjalidele, millest need riided on tehtud. Kuna igal materjalil on erinevad omadused, siis järgnevalt toome me välja peamiste materjalide erinevused ning mis olukordades on neid kõige parem kanda.

Riiete materjalid
“Pole halba ilma, vaid halb riietus.” See on ideaalne ütlus neile kõigile, kellele meeldib looduses olla. Teades aga enda riiete materjale ning nende omadusi, on võimalik enda järgmine matk juba soojemalt ning mugavamalt korraldada.

  1. Puuvill

Kõige populaarsem materjal, eriti särkide seas. Puuvill on väga hästi hingav materjal, mis kogub endasse vett. See on sobilik soojadeks päevadeks kui õues on väga palav ning vaja on just hingavust. Kuna aga see on hästi hingav materjal, laseb see kehasoojust välja, mistõttu ei ole see soovitav külmematel ilmadel. Kuna puuvill imab endasse vett siis on väga hästi riidel näha higiplekke, samuti tõmbab see materjal endasse lõhna. Kuna puuvill imab endasse vett siis võib see sooja keha külmetada ning samuti on see väga ebamugav ning ohtlik (võib tekitada külmavärinaid ning külmetust) paksemate riiete all. Teiselt poolt on aga puuvill hästi vastupidav ning ideaalne materjal soojadeks suvepäevadeks.

  1. Polüester

Materjal, mis tõrjub vett ning kuivab kiiresti. Tihti kasutatakse seda materjali aluspesu jaoks. Küll aga ei ole see materjal väga hingav, mistõttu võib see nahka märjana hoida kuid samas hoiab ta ka kehasoojuse keha ligi, selle tõttu ei ole soovitav kanda polüestrit kuumadel suvepäevadel. Küll aga kasutatakse seda materjali mitmetel ülerõivastel nagu joped ning kindad kuna see kaitseb vee ning tuule eest.

  1. Gore-Tex

Materjal, mis on veekindel ning hingav samal ajal. Gore-Tex on olnud turul aastast 1969 ning iga aastaga on nad end täiendanud, mistõttu on antud materjal üle terve maailma kasutusel. Gore-Tex on ideaalne materjal, mis hoiab sooja juhtides samal ajal niiskuse välja. Antud materjali kasutatakse nii saabastes, kinnastes, mütsides, sokkides kui ka jopedes.

  1. Nailon

Samuti populaarne materjal, mida kasutatakse eriti paksemate riiete korral näiteks jopedes ning ka sokkides. Nailon riided ei ima niiskust ning on head tuuletakistajad. Nailoni võib leida väga kerget kui ka tugevat ning rasket. Mõlemal juhul on nailon väga hea materjal õues kandmiseks. Kerge nailon on väga hea ka soojemateks suveilmadeks ning tugevam nailon on paks ning vastupidav.

Riiete materjali valik oleneb väga ilmast. Kui looduses ollakse talvel siis tuleb kanda riideid, mis on vett hülgavad ning hingavad. Suvel on aga valikuvõimalusi rohkem, kott on kergem ning muret on vähem. Küll aga on riiete ostmisel materjali vaatamine lihtne ning kiire. Õige riietus ning veelgi enam õige materjali valik hoiab meid mugavalt soojas kogu aja.

Kõike eelnevaid materjale ning veelgi enam matkariideid on võimalik aga soetada spetsiaalselt matka e-poest!


Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!