MILLINE ON ÕIGE PIKKUS MATKA- JA KÄIMISKEPPIDELE?

MILLINE ON ÕIGE PIKKUS MATKA- JA KÄIMISKEPPIDELE?

Kõndimine on tervislik tegevus, mis kaasab kogu keha ning mis veelgi enam, see sobib nii noortele kui ka vanadele. Lisaks kõndimisel saab ise valida enda kiirust ning maastiku, mistõttu on tegemist mitmekesise ning huvitava tegevusega. Kasutades aga matka ja/või käimiskeppe aitab see hoida rühti korras, pakub toetust maapinnaga, vähendab raskust põlvedes ning kaasab suuresti ka käsi. Kuidas aga valida endale õige pikkusega matka- ja käimiskepid, sellest räägimegi me allpool lähemalt.

Õige pikkuse määramine
matka- ja käimiskeppide õige pikkus varieerub inimesest ning maastikust, kus kõnnitakse

Pikkuse järgi
Matkakepi pikkus on õige siis kui keppe käes hoides moodustub õlavarre ning küünarvarre vahele 90 kraadine nurk.

Internetis leidub ka tabeleid, mis näitavad ära umbkaudsed keppide pikkused vastavalt inimese kasvule. Kuid alati tuleb meeles pidada, et iga keha on erinev ning näiteks pikemate jalgadega inimestel on vaja pikemaid keppe kui lühemate jalgadega inimestel. Kõige turvalisem on hoida keppe käes ning jälgida, kas neid hoides tekib 90 kraadine nurk või mitte.

Liiga pikad või lühikesed matka- ja käimiskepid teevad rohkem kahju kui kasu kuna nad hakkavad koormama nii käsi kui ka selga. Internetipoest tellides, saab ka kodus ära mõõta õige nurga all käe ja põranda vahemaa (arvestades ka käepidemeid)

Pikkus Käimiskepid

190 cm 140 cm

185 cm 135 cm

180 cm 130 cm

175 cm 125 cm

Maastiku järgi
Kõndides erinevatel maastikel võidakse tähele panna, et matkakepi pikkus on vale või ebameeldiv. Järgmisena toome me välja erinevused mäkke kõndimises ning mäest laskumises keppidega.

Mäkke tõusul liigutakse järjest kõrgemale ning kuna käimis, või matkakepid ei ole enam matkaja jalgadega samal kõrgusel muutub ka nurk käte ning keppide vahel. Selle tõttu tuleb mäest üles kõndides paari cm võrra lühendada, vähendamaks pinget õlgades ning kergendamaks tõusu.
Mäest laskudes on aga vastupidine tee, mistõttu tuleb keppe teha pikemaks. Käimiskeppidega mäest alla kõndides vähendatakse koormust põlvedes ning toestatakse ennast mugavamaks ning kindlamaks laskumiseks.

Üldiselt, matkates Eestis ei ole vaja käimiskeppide pikkust muuta küll aga on seda vaja teha minnes mägedesse või ekstreemsematesse kohtadesse.

Sellegi poolest on väga mugavateks käimis, või matkakeppideks reguleeritavad teleskoopkepid. Neid saavad kasutada erineva pikkusega inimesed erinevatel maastikel. Samuti on need ideaalsed noorematele, kes veel kasvavad.

Kokkuvõttes tuleb endale soetada käimis, või matkakepid mis on teie pikkusele sobivad. Ärge unustage 90 kraadist nurka ning head kõndimist!

Erinevaid käimis, ning matkakeppe on aga võimalik kodust lahkumata tellida www.matkama.com kodulehelt.


Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!