SÜGISENE VEEMATK KUMMIPAADIGA

SÜGISENE VEEMATK KUMMIPAADIGA

Käes on aasta üks ilusamaid aastaaegu – sügis. Värvilised lehed keerlevad õrnalt puudelt, taevast tibutab vihma ning sügise lõhna on terve ilm täis. Sügis on ideaalne aastaaeg kuuma kohvi, peegelkaamera ning heade sõpradega välja minekuks ning mis koht on parim sügise vaatluseks kui mets. Tehes väljasõidu veelgi erilisemaks võib otsida pika jõe ning kummipaadiga sinna sõitma minna. 

Sügised eriliseks paadimatkaga

Suvel on mõnus päikse käes veematku teha kuid sügisel, kujutage ette imekaunist värviliste lehtedega kaetud metsapõrandat samal ajal kui aeglane hoovus sõidutab teid peegelsileda jõe peal edasi ning edasi. Vahetevahel termosest sooja teed rüübates ning loodust vaadates võib näha linde ning kui hästi veab siis mõningaid väiksemaid metsaloomigi. Sügis teeb südame soojaks enda iluga.

Parim viis looklevatel jõgedel edasi liikuda on kajakiga või kummipaadiga. Mõlematesse mahub ära kaks, kolm inimest, kes saavad koos loodust ning üksteise seltskonda nautida.

Kummipaadid on suuremad ning pehmemad kui kajakid. Kajakiga on aga kergem pöörata ning manööverdada kuna nende veetakistus on kummipaadi omast väiksem. Küll aga sobib kummipaat enda asjade hoidmiseks ning pikema sõidu puhul võib ennast seal vägagi mugavalt tunda ning vajadusel isegi pikali visata. Kummipaate on väikeste jõgede peal lihtne üle takistuste (langenud puude, oksade) tõsta. Kui matk läbi, on kummipaati lihtne autoga transportida ning kodus hoiustada.

Enne matka

Kui seltskond koos ning ideed paigas siis tuleb kindlasti läbi mõelda, kuidas ennast ning enda asju soojas ning kuivas hoida.

  • Kuigi Eesti jõed on rahulikud ning madalad, siis tuleb igaks juhuks kaasa võtta soojad vahetusriided.  
  • Telefonid võiks panna veekindlasse kotti, et nad sügise ilu mälukaardile jäädvustades jõkke kukkudes või veepritsmeid tunda saades töötaksid rõõmsalt edasi.
  • Ilma silmas pidades peab end soojalt riidesse panema: müts & kindad hoiavad sooja kehas ning ka külm tuuleiilil, mis metsas võib ringi joosta, ei suuda seda sooja eemale ajada. Kindlasti sobib ka soojuse andmiseks soe tee või kohvi, mis termosega paadi põhja pandud.
  • Turvalisus ennekõike! Päästevesti ei tohi ühelgi veematkal koju jätta.

Enne matka kõik ilusti ära pakkides, turvameetmeid kasutades, jõel rahulikult sõites ning loodust nautides on ideaalne sügisene veematk garanteeritud.

Mõnusat nädalavahetust saab plaanida meie e-poes.


Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!