RAHAVÖÖ JA KAELAKOTT TAGAVAD MURETU REISI

RAHAVÖÖ JA KAELAKOTT TAGAVAD MURETU REISI

Reisimine on meie peaaegu et igapäevane tegevus. Kui varem oli näiteks Tartust Tallinnasse liikumine vaevaline ning pikk tee siis nüüd on asjaolud kordades lihtsamad. Vahemaad ei ole muutunud kuid mootorid on. Mõeldes aga reisimist veidi kaugemale kui Ülikoolilinnast Pealinna tuleb end rohkem ette valmistada. Vägagi tähtis on hoida reisimise ajal enda raha kindlas kohas, sest vahepeal võib juhtuda, et raha varastatakse ära. Õnneks ei juhtu seda tihti aga parem karta kui kahetseda. Järgnevalt tuletame me meelde vana hea vöökoti, rahavöö ning kaelakoti.

Turvaline reisimine
Reisides ei ole soovitav hoida kogu oma raha ning teisi väärtusesemeid samas kohas.

Liikudes linnas ringi võtke endaga kaasa vaid vajaminev summa, hoides ülejäänud raha kindlalt enda kohvris hotellis (kui olete kindel hotelli turvalisuses) või velparem hotelli seifis..
Kasutades vaid pangakaarte võib reisile minnes võtta kaasa kaks kaarti. Kui üks kaart ära kaob või sealt raha varastatakse siis teine kaart on turvaliselt veel koos rahaga alles.
Üldiselt varastatakse raha siis kui inimene seda ei näe ehk seljakotist, millel on lukud lihtsast avatavad ning märgatavad, taskutest ning rahakottidest. Hoides raha või enda väärisasju aga keha lähedal on oht mitmeid kordi väiksem. Selle tõttu leitakse igasuguseid kohti kuhu raha peidetakse: sokkidesse, rinnahoidja vahele, sisetaskusse jne, võimalusi on palju. Otsides aga mugavamat viisi siis on väga mugav kanda vöökotti või kaelakotti.

Puusakott

Puusakotid/vöökotid ei ole enam koledad kotid, mida keegi ei taha kanda. 2019 aasta sügisel läksid ka vöökotid väga moodi ning nüüd võib neid näha ka moelavadel modellide puusadel rippumas. Tänu sellele on võimalik leida ka väga erilisi ning lahedaid puusakotte, mis sobivad igasuguse riietusega, nii suvise kleidi kui ka mõnusate mustade teksastega.

Puusakotid on reisimiseks ideaalsed kuna nad on keha lähedal, sinna ei saa võõras ligi ning kõige lisaks on käed ringi liikudes vabad, mis on reisimise ajal väga tähtis.

Kaelakott
Paljud reisijad kannavad aga kaelakotti, mida saab lihtsalt enda riiete alla peita. Tegemist ongi siis väikse kotiga, mis riputatakse endale kaela. Mõned võivad veel mäletada telefonikotte, mida kaelas kanti, need on sarnased reisimise kaelakottidele.

Kaelakott on väga kindel kuna sealt ei saa midagi kaotsi minna. See on kindlalt riiete all peidus ning seda ei ole nähagi.

Rahavöö
Peaaegu, et kõige huvitavam ning nähtamatum on aga kanda rahavööd. Tegemist on täiesti tavalise vööga, välja arvatud selles on olemas salajane koht, kuhu saab raha sisse lükata. Rahavöö on sammuti väga turvaline kuna ükski inimene ei saa sealt raha varastada isegi kui ta väga tahaks.

Kandes enda raha erinevates salajastes kohtades peab aga ka meeles pidama, et poodi minnes või kohvi ostes ei näeks kõik kus te enda raha peidate. Enne poodi minekut tuleb piisav summa välja võtta või kanda seda endaga kaasas turvalises kuid mitte nii raskesti kättesaadavas kohas nagu rahavöö või peidetud kaelakott.

Hoides ennast ning endale vajalikke asju turvalises kohas võib olla peaaegu kindel, et reis läheb sujuvalt ning toredalt. Planeerides aga reisi võib üle vaadata ka meie e-poe kust saab kõike eelnevat endale turvaliseks reisiks soetada.


Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!