• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

JALATSID

Matkasaapaid valmistatakse erineva kliima, reljeefi, pinnase ja matka raskusastme jaoks. Selle alusel jaotuvad saapad klassidesse, millest sobilikumad Eestis korraldatavateks jalgsimatkadeks on:

 • Kerge matkasaabas. Mõeldud kergeteks päevamatkadeks ja lihtsamaks looduses liikumiseks iga ilmaga, samuti tänaval liikumiseks. Pealsed õhemast nahast ja tehismaterjalist, tald haakub hästi ka pehme pinnasega, kerged. Võivad olla vooderdatud GoreTex kangaga, mis annab veekindluse ja hingavuse.
 • Matkasaapad keskmise koormusega matkadeks. Paksema pealisnahaga (seega ka rohkem vee- ja kulumiskindel), tald mõeldud erinevatel pinnastel liikumiseks ning hea haardumisvõimega, vahetald pehmendab kanna põrutusi, mis tekivad käimisel ja laskumisel keskmiste koormuste kandmisel. Enamasti kasutatakse Gore - Texi, mis muudab saapa veekindlaks ja hingavaks. Saapa disainimisel on lähtutud jala anatoomiast. (a.d.d.- anatoomiast dikteeritud disain)
 • Kummik. On vältimatu abiline soomatkadel. Anatoomilise sisetallaga ja tugevdatud labaosaga kummik on arvestatav matkajalanõu sügisel ja varakevadel.

KEEN jalanõude sobivus sisetalla mõõdu järgi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOMEN – naiste jalanõud
MEN – Meeste jalanõud
YOUYH/KIDS – laste ja noorte jalanõud

CM rida tähistab sisetalla mõõtu sentimeetrites
EU rida on Euroopa jalanõude numbritele

Enda sisetalla mõõtu saate mõõta:
Asetage paber põrandale. Võtke jalatsid ära. Jätke sokid jalga, kuna enamasti kannate kingi koos
sokkidega. See aitab teil saada ühtlaselt täpse mõõdu. Võtke pliiats ja tõmmake paberile jala väline
kontuur olles ise liikumatult. Hoidke pliiatsit püsti ja kindlalt. Korrake sama teise jalaga, kuna
tihtipeale erinevad parema ja vasaku jala mõõdud mõningal määral (sel juhul arvestage hiljem
suurema jala mõõtu). Mõõtke oma jalapikkus joonlauaga kannast varba otsani.

 

 

 

 

 

 

 

 

Erinevad materialid

KEEN. GRIP - on libisemiskindel kummist tald, mis on vastupidav ja mittemääriv. Tald vastab ASTM (Ameerika Katsetamise ja Materjali Ühing) F1677-96 MARK II libisemiskindlatele katsestandarditele.

 

KEEN.ZORB - vahul põhinev EVA (Etüleenvinüülatsetaat) sisetald tagab mugavuse kohe esimesel sammul. Summutab põrutusi ja lööke jalale.

 

KEEN. WARM - on ülikerge ja anti-bakteriaalne soojusthoidev isolatsioon. See on valmistatud bambuse söest, millel on suurepärased soojust hoidvad omadused. Anti-bakteriaalne element bambuse kius hoiab bakterid eemal ja kõrvaldab ebameeldivad lõhnad.

 

KEEN. AEGIS - AEGIS Microbe Shield - tehnoloogia, mis hoiab ära bakterite ja seente tekke. Tänu sellele ei teki teie jalanõus ebameeldivaid lõhnu treeningu või matka joooksul. Hoiab ära toote tuhmumise ja vananemise. Samuti püsib jalats värskena pikaajalisel hoiustamisel kapis, sahtlis või voodi all. AEGIS tehnoloogias ei ole kasutatud ühtegi keskkonnale kahjuliku ainet.

 

KEEN. CORK - pehmendus on spetsiaalselt vormitud selleks, et vähendada põrutust ja lööke teie jalgadele. Kuna kork on taastuv tooraine, on selle kasutamine väga keskkonnasõbralik.

 

KEEN. WARM PLUS Plus Heat Trapolator - Koosneb kolmest innovaatilisest sooja hoidvast materjalist, mis pressitakse teie jala alla kokku, et maksimaalselt hoida soojust.

 • Pealmine - kärgstruktuuriga kiht paindlikust EVA (etüleenvinüülatsetaat) materjalist püüab sooja õhu kinni.
 • Keskmine villane vildikiht lisab mugavust ja soojust.
 • Alumine fooliumi kiht peegeldab soojuse tagasi ja blokeerib külma.

 

KEEN. CUSHon spetsiaalne materjal, mis on valmistatud ümbertöödeldud polüuretaanist, korgist ja vahust. See tald kohaneb teie jalakujuga ja pakub terveks päevaks väga pehmet ja mugavat tunnet.

 

KEEN. DCR Dual Climate Rubber, kahe-kliima kummitald, kõvastub külma ilma korral, et veojõud ja haare lumel oleks sama kui sooja ilmaga.

 

KEEN. KEY-TECH - on termoplastilisest polüuretaanist valmistatud stabiilsusplaat, mis tagab päkaaluse paindlikkuse ja talla stabiilsuse. Termoplastiline polüuretaan on kulumiskindel, talub väga madalaid temperatuure ja omab suurepäraseid mehhaanilisi omadusi koos kummitaolise elastsusega.

 

KEEN. PROTECT - Patenteeritud varbakaitse. Jalanõude tald on valmistatud nii, et see kataks ära varbad nii külgedelt kui ka pealt tagamaks ülima kaitse ootamatute põrutuste või kivide eest.

 

KEEN. S3 - on jalatsi talla konstruktsioon, mis:

 1. toestab jalga põrutuse korral,
 2. hajutab hajutab põrutusenergiat, ning
 3. vähendab hüppeliigese väänamise ohtu.

 

KEEN. DRY - on patenteeritud veekindel ja hingav membraan, mis ei lase vett sisse kuid jalgadest eralduv niiskus ja aurud pääsevad jalanõust hõlpsasti välja, hoides seega jalad kuivad igasuguse ilma korral.

 

 

Vibram tallad

 

Vibram® on tunnustatud ülemaailmselt kui kõrge kvaliteediga jalatsitaldade arendaja ja valmistaja. Vibram'i kollane logo on vaieldamatult firmamärk, mille järgi tuntakse suurepäraseid jalatsitaldu. Vibram tald on matkajalatsitel ennast õigustanud hea haardumisega nii kividel, kui ka pehmel pinnasel.
Vibram® konstrueerib ja disainib igat talda eraldi, luues unikaalse kombinatsiooni talla materjalist ja mustrist. See võimaldab saavutada maksimaalse efekti vastavalt kasutusalale.
Vibram talda võib lisaks matkajalatsitele kohata ka mujal. Näiteks, pehmemate materjalidega ja madalama mustriga talla mudelit kasutatakse põrutuste pehmendamiseks ning haardumise suurendamiseks tasasel, tugeval pinnasel nagu näiteks laohoonete põrandad. 

GARMONT/VIBRAM TRANSITION

"Garmont/Vibram ® Transition" on tegelikult vaid osa tallakonstruktsioonist "Spine System 3D", mis on kasutusel Garmont'i R2 Trail Lite kategooria jalanõudel.
Spine System 3D's on ühendatud jooksujalatsi painduvus, lihtsa vabaaja jalatsi kergus ja mugavus ning tõelise matkajalatsi pakutav stabiilsus koos labajala kaitstusega. 

Garmont/Vibram ® Transition - SPINE SYSTEM R2 3D- koosneb kolmest komponendist:


Ülevalt alla:
1. Phylon'i vahetald (R2 3D Compression Model EVA Midsole) - see on nagu pehme ja ülikerge sadul labajalale. Pöiale ja suurele varbale on liistu disainiga antud rohkem ruumi- rohkem mugavust, pehmendab tõukeid ja suurendab labajala oma võimet tagada stabiilsust ebatasasustel liikumisel. Võimaldab kiiret jooksusammu, kuid on samas piisavalt turvaline ja stabiilne matkarajal ning küllalt pehme ja mugav linnatänavail.
2. R2 Spine R2 3D -3 mõõtmeline, suhteliselt jäik, biomehhaaniline, ribidega kala skeleti kujuline vaheraam. Terviklik süsteem omavahel ühendatud plaatidest, kaartest ja ribidest, mis summutavad põrutusi ja takistavad ristisuunalisi väändeid, tagades labajala stabiilsuse koos lokaalse painduvusega näiteks talla alla jäänud kividel.
3. Garmont / Vibram ® välistald - elav legend, aastakümneid kogu maailmas end praktikas õigustanud mitmekülgse pinnastruktuuriga Vibram' i tuntud kvaliteedis universaalne välistald. Üks parimaid olemasolevaid välistaldu kulumiskindluse ning hõõrdumise ja nakkumise suhtes eriti märjal pinnal.

mustad noolekesed - tähistavad välistalla mustri sooni, mille kaudu surutakse lumi / märg muda talla alt minema;
oranzid alad - tõuke- ja pidurdamispiirkonnad;
sinised alad - toetust tagavad stabiilsuspiirkonnad;
tumerohelised alad - jalatsi maksimaalse haarde piirkonnad;
kollased alad - biomehhaniline jäik vaheosa ("ribidega selgroog").
 

 

 

Wibram Winkler II tald

     Winkler II talla põhja ehitus:

     1. Vastupidav varvast kaitsev äär;
     2. Väikesed koonusekujulised talla kõrgendused kohalt minemiseks ning libisemise vastu;
     3. Kanna osa aitab kõnnakut stabiliseerida ja teha seda vastupidavamaks (kõige alumine nool, ilma numbrita);
     4. Isepuhastuv soon;
     5. Järsult kõrgenev kand pidurdamiseks;
     6. Rombikujuline muster aitab paremini äratõukamisel ja pidurdamisel.

 

 

 

 

Wibram Snow

Vibram Snow talla külje vaade:

(Noolte tähendused vasakult paremale)
1. Laineline tallakõrgendus KAITSEKS ja PAREMAKS VEEKINDLUSEKS;
2. Suur isepuhastuv soon PAREMAKS LUME TÕRJUMISEKS;
3. Jala KAITSE põrutuse vastu (varbad) ja HAARE.

 

Vibram Snow talla põhja ehitus:

Oranzid nooled tähistavad sooni, mille kaudu eemaldub lumi või pori talla alt; 
Punased kujundid tähistavad talla maksimaalse haarde ala;
Sinised kujundid - talla stabiilne ala;
Roheline ring - põrutuse summutus