MIDA PAKKIDA REISILE KAASA – TÄIELIK NIMEKIRI!

MIDA PAKKIDA REISILE KAASA – TÄIELIK NIMEKIRI!

Praegune olukord on kogu maailmas väga raske ning lennu, bussi ning rongijaamad on jäänud tühjaks. Sellegi eest ei kesta praegune olukord igavesti ning vaadates asja helgemat poolt on praegu ideaalne aeg enda reisiinventuuri üle vaatamiseks. Mõeldes praegu oma tuleviku reiside üle võime me leida enda huultelt väikse naeratuse, mida on kõigile vaja. Lisaks on meil praegu aega (lennuk ei ähvarda meid järgmisel nädalal oleva lennuga) ning kõik vajalikud asjad mida siiamaani ei ole jõudnud osta, saab nüüd endale soetada ning võibolla leida mõningaid uusi nippe.

ELEKTROONIKA

Kui tavaliselt alustatakse riietest siis seekord vaatame me veidi reisimise teist poolt – elektroonika. Kõik reisivad elektroonikaga, telefonid, kaamerad, arvutid. Ilma nendeta ei saa enam hakkama ning selle tõttu on tähtis, et elektroonika ka töötaks.

Telefon on meil kõigil naguniigi kaasas kuid arvuti? Arvutist on mugav informatsiooni otsida, suhelda inimestega, vaadata õhtuti filme või allalaadida kaamerast pilte. Muidugi on võimalik ka kõike seda teha telefoniga kuid olenevalt inimesest kasutatakse erinevaid vahendeid.
Universaalsed adapterid – Me teame, et paljudes riikides on erinevad adapterid kuid enne reisi, olles elevil ning pakkides kotti, samal ajal paberitega tegeledes võib see meelest minna ning sihtriigis võib tabada teid ebameeldiv üllatus. Selle pärast on soovitav soetada endale universaalne adapter, mis töötab kogu maailmas. Tegemist on väga mugava vahendiga ning mis kõige parem, kodus ei pea kapis olema kümme erinevat adapterit.
Akupank – Tänapäeva akupangad on väiksed kuid mahukad, mistõttu saab ühe adapteriga mitu korda enda telefoni laadida ning vastavalt adapteri suurusele ka arvutit, kaamerat. Akupank on mugav eriti reisidel, kus ei pruugi iga õhtu elektrit saada nagu näiteks matkates.

Mälupulk – tehtes reisil pilte on soovitav pildid kaamerast kopeerida ka välisele mälupulgale. Sellisel juhul kui kaamera peaks ära kaduma või katki minema on teie mälestused kindlas kohas olemas.
Juhtmed (USB) – tihti on võimalik laadida enda elektroonikat hotellides või lennujaamades USB juhtmetega. Lisaks on neid vaja nii andmete üle tõmbamiseks kui ka muudeks otstarveteks.
MAGAMINE

Reisikomplekt

See võib tunduda loogiline kuid ükskõik kuhu minnakse on soovitav kaasa võtta silmamask ning kõrvatropid. Silmamask kui maga tuleb valgemates olukordades ning kõrvatropid juhtudeks kui magamiseks on liiga lärmakas.

ERINEVAT

Käte desinfitseerija
Dokumentidest koopiad
Vetsupaber
Ravimid – peavalurohi, piimhappebakterid (kui süüakse liiga palju, liiga vähe või midagi kahtlast), merehaiguse tabletid, kätekreem ning huulepulk.
Sääsevastane sprei
Plaastrid
Päikseprillid
Müts! (vastavalt ilmale, kas siis näiteks nokamüts või talvemüts) Sobib nii päikse eest peitmiseks, külma eemale peletamiseks kui ka juhtudel kus ei ole võimalik pead pesta.
HÜGIEENITARBED

Ükskõik kuhu ning kuidas reisitakse, alati tuleb kaasa võtta pesuvahendid. Reisides kohvriga on see tegevus veidi lihtsam kuna pakkida saab rohkem ning muretsema ei pea enda selja pärast nagu matkajad seda teevad. Lisaks tuleb meeles pidada kohvri/koti raskust ehk parem on reisida kergelt kui liiga palju asju kaasas endaga tirida. Kui kaasa on vaja võtta erinevaid kreeme või näopesuvahendeid siis on soovitav need eraldi väiksematesse pudelitesse panna või kasutada proovitooteid (mitmetest poodidest, apteekidest saab küsida tooteid prooviks väikestes topsides).

Shampoon – soovitavalt väiksemad pakendid, eriti juhul kui minnakse seljakotiga reisile. Soovitav on soetada väiksed pudelid (käsipagasi väiksed pudelid) ning neid kasutada.
Seep? Kas reisides on mugav kasutada seepi ning seda märjalt kusagile siis kotti pakkida või sarnaselt shampoonile, kasutada vedelat dušigeeli väikses pudelis.
Hambahari & pasta

PÄIKESEKREEM – ükskõik kas minnakse matkama või linna kõndima, päiksekreem on kohustuslik kuna mitte keegi ei taha juba esimesel päeval saada päikesepõletust.
Deodorant
Küünekäärid ning pintsetid – väiksed kuid võimsad tooted, mida läheb tihedamini vaja kui alguses arvata. Lisaks saab neid kasutada näiteks toodete lahti tegemisel või pindude välja tõmbamisel.
Kreem – igasugune ebamugavustunne mõjutab tuju ning kuiv nahk on üks nendest.
Raseerija ning vaht.
Käterätik
RIIDED

Nüüd oleme me jõudnud peamise osa juurde, milleks on riided. Nagu ikka oleneb riiete valik kohast kuhu minnakse reisile. Kas päike paistab kõrgelt või pole seda juba kuid näha? Üldiselt kehtib sama mõte ükskõik kuhu minnakse reisile. Pakkida tuleb piisavalt kuid mitte liiga palju.

Jalatsid – kahest paarist jätkub kõigile ning kõige parem oleks kui tegemist oleks tossude või mugavate ketsidega. Kui ühed jalatsid on mugavad tossud siis teised võiksid olla veidi ilusamad ketsid, millega on võimalik vajadusel ka linnas ringi liikuda. Kui minnakse raskele matkale on muidugi vaja spetsiaalseid matkajalatseid.

Kerged matkajalatsid

Pesu & sokid – neid tuleb vahetada iga päev, eriti kui terve päev on olnud tegus. Õnneks on neid võimalik lihtsalt pesta. Hügieen on igal reisil väga tähtis!
Püksid – Külmade ilmade puhul pikad, soojade ilmade puhul lühikesed. Ööbides hostelites või külmemates kohtades on soovitav ka kaasa võtta dressipüksid, mis võivad päästa mitmed jahedamad kohad.
Särgid – sama teema mis pükstega kuid tähele tuleb panna, et ilm on muutlik. Selle tõttu tuleb ka soojematesse riikidesse kaasa võtta vähemalt ühe kampsuni või soovitavalt kapuutsiga soojema dressipluusi. Kes on lennukiga reisinud teavad, kui külmaks seal üleval läheb, eriti öösel, mistõttu tuleb ennast külma eest kaitsta. Lisaks on tihti soojemates riikides bussides, poodides väga tugevad õhukonditsioneerid, mis võivad paari minutiga külma kehast läbi tõmmata ning järgmine päev tuleb öelda tere nohule ning valusale kurgule.
Vihmavari või vihmamantel sest vihm.
Jope – eriti minnes külmematesse riikidesse on vajalik üks korralik soe jope. Jah, kihiti võib ennast riidesse panna kuid see tähendab rohkem riideid ning rohkem pesupesemist. Üks korralik jope on mugav ning soe. Järgmine kord sooja jopega läbi talviste Jaapani tänavate kõndides te tänate ennast.
Kindad, sallid.
Kokkuvõttes on reisile minnes vaja kaasa võta palju erinevaid asju kuid mida kergemalt reisitakse, seda parem see on nii kohvri või koti kaalule kui ka meile endale. Kõige parem on reisinimekirjasid läbi vaadata siis kui pole kiire, mistõttu on praeguses olukorras väga hea mõte enda tulevasteks reisideks üks korralik nimekiri valmis kirjutada. Väga mugavalt, ohutult ning kindlalt on võimalik kõiki eelnevaid tooteid soetada matkamise enda kodulehelt.

Tulevasteks reisideks!


Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!