KUIDAS VALIDA MATKAPLIITI?

KUIDAS VALIDA MATKAPLIITI?

Mis on matkamise saladus? Muidugi see, et kõik toidud on matkates maitsvamad, olgu selleks kasvõi hommikused võileivad või õhtused grillid. Söögi tegemine võib matkajale olla paras nuhtlus kuid õige matkapliidiga on võimalik mugavalt ning kiiresti ka oma igapäevaseid toite valmistada. Omades ühte matkapliiti ei pea enam sööma vaid toidupoest ostetud valmistoite või müslibatoone, leides mõnusa koha puhkamiseks saab pliidi välja võtta ning väiksema söögipausi teha looduses otse valminud sooja söögi ning joogiga.

Matkates autoga
Meile kõigile meeldib matkata erinevalt, mõned inimesed viskavad seljakoti selga ning astuvad otse loodusesse. Teistele meeldib liikuda ringi autoga ning suuremaid vahemaid läbi sõita, ööbides telkides ning võttes vahepeal ette pikema matka looduskaunis kohas.

Kuna autoga ringi sõites on võimalik kaasa võtta raskemaid ning suuremaid matkapliite, siis on ka õues kokkamine köögis kokkamisega sarnasem ning peaaegu sama mugav.

Näiteks on võimalik kaasa võtta kahe erineva põletiga pliidi. Pliit kasutab gaasi ning mõlemat põletit saab kasutada samal ajal ka erineva tugevusega. Kahe põletiga gaasipliidid on väga mugavad kuna tegemist on justkui kaasaskantava pliidiga.

Kui kahe põletiga gaasipliit on liiast siis on valikus ka ühe põletiga pliidid. Pliit on samuti mugav ning kindel, millel saab lihtsalt süüa teha erinevates anumates. Ühe põletiga pliit on väiksem ning kergem kui kahe põletiga pliidid, mistõttu sobivad need matkajatele kellel on vähem ruumi või kes hoiavad nimelt ruumi pealt kokku. Samuti on see sobilik väiksematele matkagruppidele või üksinda matkajatele.

Matkates seljakotiga
Seljakotiga matkajaid on väga palju ning neile on tähtis pliidi kaal kuna keegi meist ei taha lisaraskust enda selga. Seljakotiga matkates kasutatakse üldiselt väikseid gaasipõleteid/gaasimatkapliite, mis kaaluvad vähe ning on kompaktsed. Võrreldes autoga matkamise gaasipliitidega, vajavad järgmised väiksemaid potte, panne kuna nad on väiksemad.

Väiksed gaasimatkapliidid on ideaalsed vee, tee, kohvi ja valmissuppide keetmiseks. Küll aga on ka võimsamaid pliite, millel saab ka juba õrnalt praadida, tahket toitu soojendada ja vaikselt pudru keeta, muutes matkamise veelgi kodusemaks ning huvitavamaks.

Näiteks on käesolev pliit mitte vaid väike kuid ka eemaldavate jalgadega, tehes selle pakkimise veelgi ruumi kokkuhoidvaks. Küll aga ei tähenda väike veel nõrkust – gaasipliit on väga vastupidav ning tugev, lisaks on leegi tugevus reguleeritav ning nii võimas, et liiter vett läheb keema ligikaudu kolme minutiga. Samuti on mõeldud tuulekaitse peale, mis on juba integreeritud ning pika tööaja peale, mis on umbes kaks tundi.

Väga kerge gaasipliit, mille kaalu ning võimsuse suhe on paigas. Samuti on seda looduses lihtne kasutada ning veelgi lihtsam seljakotis kanda. Mõeldes pliidi võimsusele, siis liiter vett läheb keema umbes kolme ja poole minutiga, lisaks on pliidile sisse ehitatud tuulehajuti, mistõttu saab süüa teha ka veidi tuulisemates olukordades kasvõi mere ääres.

Kuna mõlemad matkapliidid on gaasiga siis nende plussideks on veel gaasikanistrite tugevus ning pikaealisus, samuti on tegemist odavate variantidega, kuidas matkates süüa teha.

Mõeldes aga miinuste peale, siis on raske aru saada kui palju gaasi on veel alles, samuti ei sobi need väga hästi väga kõrgetesse mägedesse.

Kokkuvõttes on matkama minnes võimalik valida erinevate matkapliitide vahel, olenevalt nende suurusest kaalust ning võimsusest. Vastavalt enda matka tüübile ning koti suurusele saab valida ideaalse pliidi, mis on võimeline soojendama mitte vaid teie toitu vaid ka teie hinge. Kõiki eelnevaid gaasipliite on võimalik soetada matkama.com kodulehelt ning sealt võib leida nii mõndagi muud 🙂


Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!